Ako to funguje

Poskytnutie služobného bicykla na operatívny lízing umožňuje zamestnávateľom zlepšiť mobilitu svojich zamestnancov, podporí ich zdravý životný štýl a môže viesť k úspore cestovných výdavkov. ALD bike nadväzujú na moderné trendy v mobilite a ochrane životného prostredia a predkladajú zaujímavú alternatívu k vozovému parku, kedy bicykel v niektorých prípadoch môže nahradiť funkciu automobilu obzvlášť v mestách so zvýšenou dopravnou obslužnosťou. Vďaka elektromobilite tiež plníte zákonné normy v oblasti životného prostredia. Koncept služobného bicykla je absolútnou novinkou, predpokladá však poskytnutie bicyklov prevažne na pracovné účely zamestnávateľa.

1

Vyberte si bicykel

V našom e-eshope si pohodlne vyberte bicykel, o ktorý máte záujem.
Možnosť výberu z viac ako 20 značiek a 300 modelov. Ku bicyklu tiež získavate kompletný servis, 2 roky záruku a poistenie po celú dobu nájmu.

2

Odoslanie dopytu a zaslanie dokladov

Po odoslaní dopytu Vás budeme kontaktovať s upresnením. Vy nám zašlite potrebné doklady na schválenie lízingu. Dohovoríme sa na ďalšom postupe av prípade potreby Vás budeme ďalej kontaktovať.

3
Bicykel

Vyzdvihnutie / odovzdanie Vášho nového bicykla

Po schválení lízingu Vás budeme kontaktovať pre upresnenie odberu Vášho objednaného bicykla. Bicykle sú dodávané po celej SR formou rozvozu našimi partnermi, prípadne si je možné objednávku vyzdvihnúť na jednej z našich pobočiek.

Zobraziť ponuku bicyklov

  • Najefektívnejšia a najekologickejšia forma dopravy zamestnancov, úspora parkovacích nákladov.
  • Riešenie dopravy novoprijatých zamestnancov do zamestnania spojené s úsporou nákladov na zvozy zamestnancov.
  • Nový typ dopravného služobného prostriedku vnímaný zamestnancami zároveň ako benefit.
  • Pre zamestnávateľov predstavuje daňovo uznateľný náklad v rozsahu služobného použitia s možnosťou odpočtu DPH.
  • Pre zamestnancov nepredstavuje v rozsahu služobného použitia zdaniteľný príjem. V rozsahu súkromného použitia je možné príjem oslobodiť od dane a dosiahnuť tak úsporu až 31,1% hodnoty benefitu na odvodoch dane z príjmov a poistného na sociálne a zdravotné poistenie.
  • Zníženie nákladov na odvody poistného na sociálne a zdravotné poistenie pre zamestnávateľov až vo výške 34% z výšky splátky.
  • Bicykel na operatívny lízing je stále majetkom lízingovej spoločnosti.
  • Možnosť zabezpečenia monitoringu služobného a súkromného využitia v rámci možností daných legislatívou SR, najmä pravidlami GDPR, elektronickú knihu jázd.
  • Kompletný daňový a právny servis spočívajúci najmä v nastavení dohôd o užívaní so zamestnancami, príprave vnútorných smerníc, využitie možnosti oslobodenia pri súkromnom použití zo strany zamestnancov, atď.
Bicykel

Flotila
Pre požičovne, hotely, penzióny

Zvažujete ponúknuť Vašim hosťom požičanie elektrobicyklov?

Vlastníte či pripravujete otvorenie požičovne a nechcete na začiatku vydávať veľkú sumu peňazí v hotovosti?

Máme pre Vás riešenie v podobe operatívneho lízingu, ktorý Vám umožní rozloženie mesačných splátok po dobu dvoch rokov, s tým že máte možnosť pri každej splátke odpočtu DPH a na konci si elektrobicykel odkupujete za 10% jeho pôvodnej hodnoty.

Túto službu už štandardne využívajú požičovne a penzióny v Rakúsku av Nemecku, kde takmer nikto z nich bicykle za „hotové“ nekupuje.

Zameriavame sa predovšetkým na kvalitných výrobcov so stredovým pohonom motora, akými sú značky Rock Machine, KTM, SCOTT, HAIBIKE, SPECIALIZED, GHOST, LAPIEREE.

Súčasťou kalkulovaných splátok je vždy navyše komplexné poistenie od ERC Európskej poisťovne a dvojročná záruka. Rovnako sme pripravení Vám po dohode do splátok pre Vašu flotilu pripraviť akýkoľvek servisný balíček.

Radi Vám pripravíme vzorovú kalkuláciu flotily podľa Vašich požiadaviek a vysvetlíme aj všetky detaily ponúkanej služby.